Eleganckie stylizacje na firmową kolację wigilijną

Firmowa wigilijna kolacja wymaga eleganckiego stroju, jednak nie jest to aż tak formalna okazja jak np. biznesowa kolacja. Różne zasady obowiązują również podczas wigilii odbywającej się w ciągu dnia i takiej, która ma miejsce w godzinach wieczornych. Poznaj nasze propozycje stylizacji na obydwie sytuacje!

Stylizacja na firmową kolację wigilijną – o czym pamiętać?

Podczas wigilijnej kolacji firmowej obowiązują zbliżone reguły co podczas większości spotkań formalnych. Należy zatem unikać szczególnie krzykliwych ubrań, a także zbyt wyzywających krojów w postaci krótkich sukienek czy głębokich dekoltów.

Ponadto, możemy pozwolić sobie na wybór wielu ciekawych rozwiązań, które sprawią, że będziemy prezentować się nie tylko elegancko, ale również modnie i zachowamy wygodę.

Stylizacja z sukienką

Wiele pań nie potrafi sobie wyobrazić okazji, która wymaga eleganckiego stroju, bez stylowej sukienki. Również tutaj możemy pozwolić sobie na wybór ciekawej, stonowanej sukienki. Idealnym wyborem będzie np. mała czarna połączona ze szpilkami lub – dla kobiet preferujących obuwie na płaskiej podeszwie – balerinami. Dla uzyskania jeszcze bardziej eleganckiego efektu całość można uzupełnić o marynarkę lub zrezygnować z niej, jeśli okazja tego nie wymaga, a my nie czujemy się najlepiej w tego rodzaju elemencie garderoby

Świąteczne buty

Kolejnym ciekawym rozwiązaniem na stylizację na firmową kolację jest sukienka bądź spodnie i bluzka ze świątecznymi akcentami. Interesującą opcją będzie np. sukienka w kratę kojarzoną ze świętami czy model w kolorze bordo. Warto jednak mieć na uwadze, że tego typu ubrania dość mocno przykuwają uwagę i świetnie sprawdzą się podczas wigilijnej kolacji firmowej o nieco mniej oficjalnym charakterze. Jednak jeżeli spotkanie jest zaplanowane w sposób zakładający eleganckie stroje wieczorowe, to taka stylizacja nie będzie najlepszym wyborem.

Elegancko, kobieco, wygodnie

W opisanej wcześniej sytuacji, gdy potrzebujemy eleganckiego stroju wieczorowego, świetnie sprawdzi się garnitur damski. To strój, który łączy w sobie elegancję, a jednocześnie oferuje komfort podczas wieczornego spotkania. Możemy połączyć go na przykład z uniwersalnymi, czarnymi szpilkami lub postawić na buty na płaskiej podeszwie.

A co dla panów?

Jeśli chodzi o dobór stroju na wigilijną kolację firmową, sytuacja panów jest nieco łatwiejsza. Na wymagające elegancji okazje mogą po prostu założyć uniwersalny garnitur, a na nieco mniej formalną okazję – koszulę i spodnie garniturowe lub chinosy. Ciekawym, świątecznym akcentem może stać się np. mucha bądź krawat we wzory lub, jeśli okazja na to pozwala, tradycyjną białą koszulę możemy zastąpić modelem w ciekawe, bożonarodzeniowe wzory.

Jak widać, stylizacje na firmową kolację wigilijną, choć powinny być odpowiednio skomponowane, nie wymagają od nas zachowania aż tak sztywnej etykiety jak np. w przypadku kolacji biznesowej. Mamy nadzieję, że wyżej prezentowane propozycje staną się inspiracją dla wielu eleganckich, wigilijnych outfitów!

Redakcja orbitek.pl