Strona główna
Moda
Tutaj jesteś

Jak samodzielnie zrobić analizę kolorystyczną?

3 lutego 2020

Często dobierając ubrania intuicyjnie czujemy, że niektóre kolory nam pasują, a w innych wyglądamy nieciekawie. W odpowiednich barwach nasza uroda rozkwita, rysy twarzy staja się wyraziste, a atuty podkreślone. Są też takie barwy, w których wyglądamy na szare i zmęczone. Jak dobierać odpowiednie dla naszej urody barwy? Pomocna może być analiza kolorystyczna.

Co nam daje analiza kolorystyczna?

Analiza kolorystyczna pozwala ustalić typ urody danej osoby, a co za tym idzie dobrać najodpowiedniejsze kolory, w których będzie ona wyglądać korzystnie. Jest to jedna z dziedzin, którą zajmują się profesjonalne stylistki, jednak możliwa jest także analiza kolorystyczna w domu, która możemy przeprowadzić samodzielnie.

Jak się za to zabrać?

Należy przygotować jak najwięcej próbek w różnych kolorach. Mogą to być ubrania, szale, chusty itp, ale można też wykorzystać ręczniki, narzuty, na nawet kolorowe kartki papieru, o ile są wystarczająco duże. Następnie przygotowujemy lustro i ustawiamy się w miejscu gdzie mamy dobre, dzienne światło.

Analizę kolorystyczną należy przeprowadzać bez makijażu. Przykładamy poszczególne kolory do twarzy i staramy się ocenić, w obecności których z nich nasza twarz wygląda najkorzystniej.

W pierwszej kolejności warto się zastanowić, czy bardziej pasują nam kolory ciepłe czy chłodne. Jeśli przykładanie poszczególnych barw do twarzy nie pozwala nam jednoznacznie jego stwierdzić, można pomalować usta używając dwóch szminek – ciepłej (np. pomarańczowej, brązowej czy ceglastej) i chłodnej (jasny róż, fuksja).

Innym sposobem na ustalenie czy jesteśmy typem chłodnym czy ciepłym jest zastanowienie się czy lepiej nam w srebrze (chłodne typy urody) czy w złocie (ciepłe typy urody).

Już sama wiedza o tym, czy w naszej urodzie przeważają chłodne czy ciepłe barwy jest bardzo pomocna w odpowiednim doborze ubrań. Analiza kolorystyczna wyróżnia cztery podstawowe typy urody nazywane od pór roku. Lato i zima to typy urody, które są chłodne, natomiast wiosna i jesień są zdecydowanie ciepłe.

Kolejnym czynnikiem istotnym dla analizy kolorystycznej jest ustalenie, czy lepiej czujemy się w kolorach jasnych czy ciemnych. Jasne, pastelowe i delikatne barwy będą bardziej pasować do wiosny i lata, natomiast ciemne, bardziej wyraziste barwy są korzystne dla typów jesiennych i zimowych.

Analiza kolorystyczna pozwala zaklasyfikować typ urody jako jedną z pór roku,co jest bardzo pomocne przy doborze ubrań i dodatków. Jednak najważniejsze jest ustalenie, w jakich kolorach same sobie się podobamy i czujemy się dobrze.

Antykoncepcja awaryjna

Redakcja orbitek.pl

Jesteśmy grupą specjalistów z różnych dziedzin. Dzielimy się doświadczeniem, poradami, wiedzą i ciekawostkami dotyczącymi wielu różnorodnych tematów. Najbardziej interesuje nas lifestyle, moda, zdrowie i uroda, toteż artykuły na naszym blogu są związane przede wszystkim z tymi dziedzinami.

MOŻE CIĘ RÓWNIEŻ ZAINTERESOWAĆ

sklep z szerokim asortymentem
Formalny styl w pracy
stylizacje na firmową kolację wigilijną

Jesteś zainteresowany reklamą?