Jak odnaleźć własny styl?

Stacy London jest jedną z najpopularniejszych stylistek na całym świecie, która od lat doradza kobietom, jak należy się ubierać. To dzięki niej panie mogą dowiedzieć się również, jak odnaleźć własny styl, by w końcu przestać prezentować się tak jak inni. Nie jest to droga prosta, ale warto ją przejść, by zajrzeć w głąb samej siebie i na tej podstawie odkryć ten idealny typ ubioru.

Czym jest styl i jak go znaleźć?

Styl nie jest czymś takim, co można podejrzeć u innych lub skopiować. Nie jest on również wynikiem zdobycia szerokiej wiedzy na temat mody czy efektem inspiracji najnowszymi trendami bądź ubiorem innych ludzi. Stylu należy szukać w sobie i tylko tam. Większość kobiet jest na bieżąco z najnowszymi trendami i wie, co noszą światowej sławy ikony mody, ale jednak spora część z nich dalej twierdzi, że nie odnalazła swojego stylu. Powód? Po prostu szukają go w nieodpowiednim miejscu. Koncentrują się na tym, co na zewnątrz, zamiast zajrzeć do swojego środka. Styl powinien idealnie współgrać z charakterem, cechami osobowości, a nawet zainteresowaniami, dlatego też to na tych aspektach należy się skupić i nimi kierować podczas wybierania ubrań. Każdy naturalnie wie, co mu się podoba, a czego nigdy w życiu by nie założył. Moda to sprawa drugorzędna. Oczywiście czasami bywa pomocna, ale nigdy nie powinna stać się priorytetem.

Nie bój się próbować!

Szukają własnego indywidualnego stylu, należy też wykazać się nie lada odwagą. Trzeba po prostu otworzyć się na nowe rzeczy i spróbować nosić takie ubrania czy dodatki, na które nigdy wcześniej się nawet nie spoglądało. Życie potrafi zaskakiwać. Niektóre kobiety uważają, że dobrze czują się tylko i wyłącznie w spodniach oraz sportowych butach, ale gdy ktoś zmusi je do ubrania seksownej sukienki i wysokich szpilek, nagle okazuje się, że odkrywają swoją drugą twarz. Eksperymenty są czymś dobrym. Nie trzeba koniecznie trzymać się jednego stylu, skoro do wyboru jest ich tak wiele. Tak naprawdę wszelkiego rodzaju trendy można ze sobą dowolnie miksować i sprawdzać, jak one ze sobą współgrają. Efekty takich działań bywają zaskakujące. Kombinowanie z ubiorem to jeden z lepszych sposobów na odkrycie własnego stylu.

Jak odnaleźć własny styl? Na pewno należy dać sobie na to trochę czasu. Nie od razu Rzym zbudowano. Kobieta, która do tej pory nawet nie interesowała się tym, co na siebie zakłada, na pewno będzie potrzebować przynajmniej paru ładnych miesięcy do zorientowania się w tym, w czym czuje się najlepiej. Własny styl warto jednak mieć. To właśnie on sprawia, że ludzie są wyjątkowi i niepowtarzalni.

Redakcja orbitek.pl