Strona główna
Moda
Tutaj jesteś

Jak zacząć nosić kolory?

16 lutego 2020

Wiosna zbliża się wielkimi krokami, także jest to idealny moment na to, abyś przekonała się do różnorodnych odcieni kolorystycznych i wprowadziła je do swoich codziennych stylizacji. Skończ z czernią i przestań opierać swój wygląd na szarościach czy brązach. A nawet jeśli teraz ci się wydaje, że póki co nie jesteś gotowa na tak odważne zmiany, zaraz dowiesz się, jak zacząć nosić kolory, by się do nich na spokojnie przyzwyczaić.

Kolorowe dodatki

Przede wszystkim postaw na dodatki. Jeżeli do tej pory lubowałaś się w czerni, na pewno trudne byłoby dla ciebie założenie różowej sukienki czy jaskrawej bluzki. Nie musisz od razu decydować się na tak drastyczne zmiany. Początkowo zacznij uzupełniać swoje standardowe stylizacje bardziej odjazdowymi i wyróżniającymi się akcesoriami, aby na spokojnie przywyknąć do noszenia mocniejszych kolorów. A dodatków masz do wyboru całe mnóstwo. Kolorowe mogą być buty, paski, torebki, biżuteria czy apaszki.

A może kolorowy makijaż?

Jeżeli jednak nie jesteś gotowa nawet na to, by ozdobić strój żółtą lub pomarańczową torebką, pozwól sobie na odrobinę szaleństwa w… makijażu! Nawet on potrafi fantastycznie urozmaicić najprostszy strój. Zrezygnuj totalnie z ciemnych i przytłaczających oko kresek, a zamiast tego postaw na błysk na oku, rozświetlając je jasnym cieniem do powiek. Jeżeli natomiast na co dzień nie masz czasu na wykonywanie skomplikowanych makijaży, postaraj się przynajmniej przeciągnąć usta szminką. Niech będzie to pomadka w mocnym kolorze – czerwonym, różowym lub fioletowym.

A gdy już poczujesz się gotowa na to, by wyjść nieco bardziej ze swojej strefy komfortu, zacznij nosić kolorowe ubrania, ale rób to tak, by nie tworzyły one zbyt dużych kontrastów. Bazuj na jednej barwie i wybieraj odzież o jej zróżnicowanych odcieniach. Jeżeli np. lubisz kolor niebieski, możesz założyć ciemne dżinsy i dopasować do nich białą bluzkę oraz błękitny sweterek. Polub się także z pastelowymi odcieniami. Są one niesamowicie modne, a przy tym wyglądają bardzo dziewczęco. Jako że nie mają mocnych czy intensywnych tonacji, powinnaś czuć się w nich dość komfortowo. Pastele zawsze zresztą królują w modzie wiosennej.

Ostatni sposób na to, jak zacząć nosić kolory, jest najtrudniejszy, ale zarazem najskuteczniejszy. Możesz po prostu postanowić sobie, że od dziś – choćby nie wiem co się działo – nie będziesz zakładać na siebie niczego o czarnym odcieniu. Na pewno będzie to spore wyzwanie, ale jesteś w stanie mu podołać. A gdy już to zrobisz, na dobre przekonasz się do noszenia różnorodnych kolorów.

Antykoncepcja awaryjna

Redakcja orbitek.pl

Jesteśmy grupą specjalistów z różnych dziedzin. Dzielimy się doświadczeniem, poradami, wiedzą i ciekawostkami dotyczącymi wielu różnorodnych tematów. Najbardziej interesuje nas lifestyle, moda, zdrowie i uroda, toteż artykuły na naszym blogu są związane przede wszystkim z tymi dziedzinami.

MOŻE CIĘ RÓWNIEŻ ZAINTERESOWAĆ

sklep z szerokim asortymentem
Formalny styl w pracy
stylizacje na firmową kolację wigilijną

Jesteś zainteresowany reklamą?