Jak dobrać odpowiednie spodnie?

Kobiety nie chcą już nosić spódnic i sukienek. O wiele lepiej czują się w spodniach, które równie dobrze podkreślają ich kształty, a na dodatek nie krępują ruchów – są zarazem wygodne, jak i seksowne. Wszystkie panie mają ten typ odzieży w swojej szafie, ale często jednak niewłaściwie dobierają go do sylwetki. A spodnie, jeżeli mają dobrze wyglądać, muszą być dopasowane do typu figury. Jak zatem to zrobić?

Jak dobrać odpowiednie spodnie do konkretnego rodzaju sylwetki?

Na pewno poważnym i niewybaczalnym błędem będzie tutaj wciskanie się w spodnie o zbyt małym rozmiarze. Pod żadnym pozorem nie należy tego robić. Zbyt obcisłe spodnie jedynie uwydatnią mankamenty sylwetki. Doprowadzą do tego, że boczki lub fałdki tłuszczu staną się jeszcze bardziej widoczne, a krok zacznie się nieestetycznie odznaczać. Spod zbyt ciasnych spodni może też prześwitywać bielizna, a jest to rzecz absolutnie niedopuszczalna.

Wyszczuplenie dzięki odpowiednim ubraniom

Jeżeli natomiast kobieta chciałaby wyszczuplić się z pomocą odpowiednich ubrań, to zamiar wybierać zbyt ciasne spodnie, powinna sięgnąć raczej po te o ciemnym kolorze. Czerń potrafi odjąć nawet kilka kilogramów. Od dawien dawna wiadomo, że te ciemne barwy wyszczuplają, podczas gdy jasne poszerzają i sprawiają, że sylwetka wygląda na większą. Czarne proste spodnie to absolutna klasyka, którą trzeba mieć w szafie. Nic ich nie zastąpi.

W przypadku nieidealnej figury lepiej też na dobre zrezygnować z noszenia biodrówek. To rodzaj spodni, które kończą się nieco ponad biodrami, przez co odkrywają cały brzuch i eksponują go, jeżeli ten jest zbyt duży. Biodrówki przestały być zresztą modne. Co prawda jeszcze kilka lat temu były najpopularniejszym fasonem spodni, ale dziś zostały zastąpione przez dżinsy z wysokim stanem.

Jak dobrać odpowiednie spodnie? Jeżeli mimo zastosowania powyższych wskazówek żaden ich model nie prezentuje się dobrze na sylwetce, można jeszcze zdecydować się na coś uniwersalnego, czyli dżinsy wykonane z elastycznego materiału. On sam dopasowuje się do ciała, dlatego w każdym przypadku wygląda dobrze. Na pewno dużym plusem elastycznych dżinsów jest również to, że nie krępują one ruchów i są niesamowicie wygodne.

Na sam koniec jeden podstawowy błąd, który niestety jest dość często popełniany przez kobiety. A polega on na kupowaniu spodni ze zbyt długimi nogawkami, które skracają nogi i nieestetycznie marszczą się w okolicach łydek. Spodnie powinny kończyć się tuż za kostką. Jeżeli są za długie, trzeba koniecznie je skrócić – czy to samodzielnie, czy to z pomocą krawcowej.

Redakcja orbitek.pl

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *