Jak używać suchego szamponu do włosów?

Suche szampony do włosów to fantastyczne kosmetyki, które dosłownie zrewolucjonizowały rynek produktów kosmetycznych. Producenci tworzą je dopiero od niedawna, ale im już udało się osiągnąć zabójczą popularność. Doceniają je wszystkie kobiety, które prowadzą intensywny tryb życia i którym wiecznie brakuje czasu. Idea jest bardzo prosta – gdy nie ma się chwili na umycie głowy, wystarczy sięgnąć po suchy szampon, aby w przeciągu paru minut efektywnie odświeżyć pasma i sprawić, by wyglądały jak po kąpieli.

Jak się używa suchego szamponu?

W większości przypadków ten kosmetyk występuje w formie praktycznego sprayu. Opakowanie z produktem należy oczywiście wstrząsnąć przed użyciem, zanim przejdzie się do opryskiwania miksturą włosów. Dalsze etapy też są proste. Suchy szampon należy rozpylić równomiernie na całych włosach, spryskując je z różnych stron z odległości ok. trzydziestu centymetrów. Największa jego ilość powinna trafić na powierzchnie występujące tuż przy nasadzie włosów. Oczywiście to, ile kosmetyku trzeba będzie zużyć do oczyszczenia całej fryzury, zależy przede wszystkim od długości włosów oraz ich grubości, jednak z tą dawką nie należy przesadzać. W razie potrzeby suchy szampon zawsze można dołożyć, a zbyt duża jego ilość może stać się widoczna na głowie.

Ślady po suchym szamponie

A co dalej? Jak używać suchego szamponu, by nie pozostawił on po sobie śladów w postaci białego pyłu rozmieszczonego gdzieniegdzie na pasmach? Jeżeli pasma zostaną już dość dobrze pokryte roztworem, należy pozostawić go na nich na jakieś pięć minut. W tym czasie suchy szampon zdoła wchłonąć cały nadmiar sebum oraz kurz i pyłki, a także nieprzyjemny zapach, który też potrafi osadzać się na pasmach. Następnie, gdy zalecane pięć minut minie, nadmiar suchego szamponu należy delikatnie wmasować we włosy, a następnie wyczesać jego resztki szczotką bądź grzebieniem. Trwa to zaledwie parę minut, a efekt jest naprawdę zniewalający. Po zastosowaniu suchego szamponu włosy wyglądają tak, jak gdyby dopiero co zostały umyte, wysuszone i ułożone, a do tego nabierają jeszcze większej objętości – same plusy!

Suchy szampon działa cuda, ale niestety nie powinno się z niego korzystać zbyt często. Nigdy nie zastąpi on standardowego oczyszczania skóry głowy i włosów. Daje jedynie pozorny efekt, co oznacza, że zanieczyszczenia i łój dalej pozostają na pasmach, tyle że przestają być widoczne. Z suchego szamponu najlepiej korzystać wyłącznie w przypadku skrajnych sytuacji, gdy rzeczywiście nie ma się czasu na normalną kąpiel.

Redakcja orbitek.pl