Skuteczne sposoby na białe zęby

Prawidłowa higiena jamy ustnej jest bardzo ważna. Stan uzębienia Polaków nie jest najlepszy. Brak odpowiedniej higieny ustnej powoduje występowanie wielu chorób takich jak próchnica. Jest to demineralizacja zęba prowadząca do całkowitego jego rozpadu. Odpowiada za to spożycie dwucukrów i cukrów prostych. Aby nasz uśmiech był lśniąco biały i zdrowy musimy poznać sposoby na białe zęby. Na rynku możemy kupić wiele produktów dostosowanych do potrzeb dorosłych. Nie możemy zapomnieć o regularnych wizytach kontrolnych u stomatologa. Zdrowe i białe zęby to zęby bez próchnicy i resztek pokarmowych. Dziennie szczotkujemy starannie zęby po każdym posiłku. Pasta do zębów powinna być odpowiednio dobrana.

Wybielanie zębów za pomocą pasty

Aby zęby, miały biały kolor możemy, użyć wybielającej szkliwo pasty do zębów lub żelu. Koszty wybielającej pasty do zębów to od dziesięciu do dwudziestu złotych za tubkę. Cena profesjonalnej pasty może przekroczyć nawet osiemdziesiąt złotych. Ciemne i zepsute zęby nie dodają nikomu urody.

Wizyta u stomatologa

Oprócz stosowania wybielających past do zębów możemy usunąć kamień nazębny u stomatologa. Po oczyszczeniu szkliwa z kamienia i nalotu sprawi, że zęby staną się jaśniejsze. Nalot na zębach możemy usunąć mechanicznie lub za pomocą piaskownia. Koszt takiego zabiegu to od stu do stu czterdziestu złotych. Najtańszym sposobem jest zakup pasty wybielającej. Istnieją również domowe sposoby na biały zęby. Należy jednak bardzo uważać, ponieważ możemy sobie bardzo zaszkodzić, powodując mikrouszkodzenia szkliwa. W ostatnich latach bardzo popularnym domowym sposobem wybielania zębów jest węgiel aktywny.

Koszt tej metody jest bardzo niski. Węgiel aktywny tworzą atomy węgla w stanie amorficznym. Pochłania on osady, które pozostają na naszych zębach, nie przenikając przy tym przez szkliwo. Węgiel aktywny możemy kupić w aptece. Sposoby na białe zęby to nie wymysł naszych czasów. Kiedyś stosowano w tym celu sproszkowanego rogu jelenia, soli, kredy i popiołu drzewnego. Tylko zdrowe zęby możemy wybielić, martwe zęby nie zmienią swojego koloru. Nie wybielimy również koron i plomb. Wszystkie zabiegi wybielające możemy stosować od szesnastego roku życia. Są bezbolesne i szybkie.

Mają natychmiastowy efekt. Nasze zęby mogą być jaśniejsze nawet o kilkanaście odcieni. Każdy z nas może wybrać coś dla siebie. Po każdym zabiegu może wystąpić nadwrażliwość zębów. Nadwrażliwość mija po kilku dniach. Przed wybielaniem zębów wszystkie ubytki powinny być uzupełnione. Najlepiej zdecydować się na wybielanie zębów w gabinecie stomatologiczny pod czujnym okiem lekarza stomatologa.

Redakcja orbitek.pl