Sposoby na zamaskowanie brzucha

Twój zbyt duży brzuszek nie daje ci spokoju? To właśnie przez niego czujesz się totalnie nieatrakcyjna, bo gdy tylko zdecydujesz się na założenie obcisłej sukienki, od razu musisz ją z siebie ściągnąć, nie mogąc patrzeć na wylewające się z niej fałdki tłuszczu? Nawet jeśli nie masz ochoty na ćwiczenia czy dietę, jesteś w stanie tak zadziałać ze swoją sylwetką, aby błyskawicznie utracić kilka kilogramów i zamaskować wystający brzuszek.

Maskowanie brzucha – sposoby

Do wyboru masz liczne sposoby na zamaskowanie brzucha. Pierwszy z nich polega na wybieraniu spodni, spódnic i sukienek z wysokim stanem. Niskie biodrówki lepiej odłóż na dno szafy i raz na zawsze o nich zapomnij, bo to właśnie one odcinają twój brzuch od dolnej części ciała i sprawiają, ze ta newralgiczna część staje się jeszcze bardziej widoczna. A wyższy stan fantastycznie wyrówna wszelkie nierówności sylwetki. Utrzyma brzuch w ryzach i nie pozwoli mu wydostać się na powierzchnię. O to właśnie chodzi! A dodatkowy plus jest taki, że rzeczy z wysokim staniem są teraz bardzo modne.

Nawet jeśli do tej pory nie interesowałaś się sposobami na zamaskowanie brzucha, najprawdopodobniej intuicyjnie ukrywałaś go pod szerokimi i luźnymi ubraniami. To akurat dobrze. Nieco większe bluzki, swetry czy tuniki, które nie opinają ciała, potrafią świetnie zakryć duży brzuszek. Wciąż możesz je z powodzeniem nosić, ale pamiętaj tylko, by łączyć je z odpowiednim dołem. On nie powinien być luźny. Skoro góra jest szeroka, dół musi być znacznie bardziej dopasowany, gdyż w przeciwnym wypadku efekt będzie odwrotny. Szersze koszulki i tuniki łącz zatem z obcisłymi spodniami. Mogą to być legginsy, które fantastycznie podkreślą piękne nogi.

Nie bój się sukienek!

Kolejny trik to po prostu… sukienki! Nawet jeśli do tej pory w ogóle ich nie nosiłaś, bo myślałaś, że jeszcze bardziej wyeksponują one twoje fałdki czy boczki, to tak naprawdę jest zupełnie inaczej, gdyż dopasowana do figury kreacja zawsze wyszczupli ciało. W sklepach znajdziesz wiele takich fasonów, które doskonale pasują do kobiet w rozmiarze plus size. Są to m.in. sukienki o kroju litery A – wąskie i obcisłe u góry, a szerokie na dole. Udaj się więc do jakiegoś większego butiku i zabierz ze sobą do przymierzalni kilka kreacji o zróżnicowanych fasonach. Sama sprawdź, w których modelach czujesz się najlepiej. Na pewno coś takiego znajdziesz.

Sposoby na zamaskowanie brzucha są na tyle zróżnicowane, że na pewno któryś z nich przypadnie ci do gustu. Ubiór to jednak nie wszystko. Jeżeli zaczniesz urozmaicać stroje różnymi dodatkami, odciągniesz uwagę od mankamentów sylwetki.

Redakcja orbitek.pl