Tanie triki urodowe

Nie trzeba mieć milionów na koncie, aby fantastycznie dbać o swoją urodę. Każda kobieta jest w stanie na bieżąco poprawiać swój wygląd i to przy minimalnym nakładzie pieniężnym, jeśli tylko skupi się na naturalnej pielęgnacji i wykorzysta te metody, które praktycznie nic nie kosztują. A tanie triki urodowe są przeróżne. Oto kilka tych najpopularniejszych i zarazem najskuteczniejszych.

Trik numer 1

Pierwszy trik wymaga co prawda zakupu specjalnej szczotki do masowania ciała, ale jest ona na tyle tanim produktem, że metoda wciąż uchodzi za praktycznie darmową. A jest niesamowicie skuteczna! Polega na szczotkowaniu całego ciała na sucho, czyli wykonywaniu na nim okrężnych ruchów szczotką. W ten sposób można masować nogi, ręce, pośladki, a także ramiona, plecy czy okolice brzucha. Jest to doskonały sposób na poprawę krążenia krwi, dzięki któremu później nałożony na ciało balsam może lepiej się w nie wchłonąć. Szczotkowanie radzi sobie także z cellulitem i rozstępami, a do tego pięknie złuszcza martwy naskórek.

Trik numer 2

Tanie triki urodowe zachęcają także do samodzielnego tworzenia naturalnych kosmetyków. Większość tych produktów, które występują na półkach w drogeriach, równie dobrze można zrobić samodzielnie i na dodatek zyskać pewność, co tak naprawdę do nich trafi. Wspaniałym działaniem wykaże się chociażby domowy kawowy peeling. Jego wykonanie jest banalnie proste. Wystarczy zalać wrzątkiem większą ilość świeżo zmielonej kawy i wyciągnąć z niej wszystkie fusy (lub wykorzystać te z zaparzonych wcześniej naparów), a następnie połączyć je z oliwą z oliwek lub olejem kokosowym i niewielką ilością żelu pod prysznic. Taki peeling wspaniale przygotuje ciało do dalszych etapów pielęgnacji.

Sama zewnętrzna pielęgnacja przeważnie bywa jednak niewystarczająca. Aby wzmocnić jej działanie, należy zadziałać także od wewnątrz, czyli skupić się na sposobie żywienia i uzupełnić go produktami będącymi najlepszym źródłem witamin i minerałów. A takie są… drożdże! Kobiety korzystały z nich już wiele lat temu i szybko odkryły, jak zbawienne działają one na wygląd zewnętrzny. Oczywiście aby zauważyć efekty takiej drożdżowej kuracji, należy przeprowadzać ją systematycznie. Drożdże najlepiej pić codziennie, odłamując ich mały kawałek i zalewając go wrzątkiem, a następnie spożywając po ostygnięciu. Po miesiącu takiej kuracji można zrobić sobie kilkutygodniową przerwę, by skóra nie przywykła do właściwości drożdży. Efekt? Włosy zostaną wzmocnione, a skóra dogłębnie się oczyści i stanie się gładka oraz piękna.

Redakcja orbitek.pl