Strona główna
Lifestyle
Tutaj jesteś

Czy warto zdecydować się na powiększanie ust?

13 lutego 2020

Piękne, pełne usta, to marzenie prawie każdej kobiety. W dzisiejszych czasach korekta wielkości i kształtu ust jest tak powszechna, jak farbowanie włosów. Należy pamiętać, że powiększanie ust wiąże się z prawdziwym ryzykiem, jeśli jest wykonane nieprawidłowo. I chociaż wiele z nas chciałoby się poddać takiemu zabiegowi jak najszybciej i w miarę możliwości jak najtaniej, jest kilka rzeczy, o których każda zainteresowana osoba powinna wiedzieć.

Jakie są rodzaje powiększania ust?

Dostępne są tymczasowe i trwałe wypełniacze. Te pierwsze są zdecydowanie bardziej godne uwagi. Stałe i półstałe wypełniacze są, tak jak nazwa wskazuje, nieodwracalne. W przypadku kiedy duże usta nam się znudzą bądź, co gorsza, zostaną źle wykonane, nie będziemy w stanie niczego zmienić. Lepszą opcją jest zdecydowanie się na wypełnienie ust kwasem hialuronowym. Dzięki temu osiągniemy bardziej naturalny wygląd. Piękno tymczasowego powiększania ust, polega na tym, że jeśli nie spodoba nam się efekt końcowy, osoba odpowiedzialna za zabieg jest w stanie bez problemu usunąć wstrzyknięty kwas.

Aby uniknąć niezadowolenia, powinniśmy wybrać osobę z odpowiednimi kwalifikacjami. Popytajmy znajomych, poczytajmy opinie w internecie, zapoznajmy się z pracą danego specjalisty i dopiero zdecydujmy się na zabieg. Chociaż wypełniacze są powszechnie uważane za nieszkodliwe, warto mieć na uwadze potencjalne ryzyko, które za nimi stoi. Trwałość takiego zabiegu zależy od organizmu, więc u każdego wygląda, to trochę inaczej. Zazwyczaj efekt utrzymuje się około pół roku. Następnie preparat zostaje zmetabolizowany. Jeśli jesteśmy szczupli i umięśnieni, efekt będzie krótszy, ponieważ nasz metabolizm jest dużo szybszy niż u osoby z większą ilością tkanki tłuszczowej. Należy również pamiętać o tym, że taki zabieg bywa bolesny. Usta to bardzo wrażliwy obszar i mimo miejscowego znieczulenia, wstrzyknięcie kwasu może być nieprzyjemne. Najczęstsze niepożądane skutku po zabiegu, to np. krwawienie, obrzęk i siniaki. Jednak zazwyczaj znikają po kilku dniach. Cała procedura trwa maksymalnie 20 minut, więc nawet jeśli jesteśmy w wirze pracy, na pewno uda nam się wygospodarować chwilę dla siebie.

Powiększać usta czy nie?

Powiększanie ust, to cieszący się ogromną popularnością zabieg. Nic więc dziwnego, że tak wiele kobiet się na niego decyduje. Dobrze wykonany, sprawia, że nasza twarz nabiera zupełnie innego wyrazu oraz podnosi naszą pewność siebie. Pamiętajmy tylko o tym, żeby taki zabieg wykonać u specjalisty z dobrą renomą. Na pewno nie pożałujemy wydanych pieniędzy i będziemy zadowoleni z efektu.

Antykoncepcja awaryjna

Redakcja orbitek.pl

Jesteśmy grupą specjalistów z różnych dziedzin. Dzielimy się doświadczeniem, poradami, wiedzą i ciekawostkami dotyczącymi wielu różnorodnych tematów. Najbardziej interesuje nas lifestyle, moda, zdrowie i uroda, toteż artykuły na naszym blogu są związane przede wszystkim z tymi dziedzinami.

MOŻE CIĘ RÓWNIEŻ ZAINTERESOWAĆ

Analiza ryzyka w transporcie leków
Jak wygląda badanie u proktologa
Dzień w SPA -

Jesteś zainteresowany reklamą?