Ile utrzymują się przedłużone rzęsy?

Przedłużanie rzęs nie jest może jakoś wielce kosztownym zabiegiem na tle innych zabiegów medycyny estetycznej czy nawet zwykłych zabiegów kosmetycznych, ale skoro i tak trzeba przeznaczyć na nie pewne pieniądze, dobrze by było zainwestować je w coś zapewniającego długotrwałe efekty. Czy zatem ten typ usługi gwarantuje długotrwałe rezultaty? Przez jaki czas można się nimi cieszyć i po jakim czasie należy ponownie wybrać się na zabieg, aby utrzymać zapewnione przez niego efekty i stale cieszyć się pięknie prezentującymi się rzęsami, a zarazem i podkreślonym spojrzeniem?

Średni czas trwałości przedłużonych rzęs wynosi od trzech do czterech tygodni, czyli po prostu jeden cały miesiąc. Po tym czasie należy ponownie udać się na zabieg i po prostu go powtórzyć. Daje on zatem względnie trwałe efekty, zwłaszcza gdy porówna się takie typowe przedłużenie rzęs do chociażby różnych odmian makijażu permanentnego, które gwarantują dobre efekty na okres nawet kilku lat. Warto jednak zwrócić tutaj uwagę na pewne znaczące różnice. Rzęsy w kwestii malowania są o wiele bardziej problematyczne, gdyż na bieżąco wypadają i są zastępowane nowymi, a mogą też się wykruszać i łamać. Trzeba je zatem przedłużać regularnie i jest to coś niezbędnego. W przeciwnym wypadku już po paru tygodniach efekty przedłużania będą ledwo co widoczne.

Oczywiście dobry salon kosmetyczny zadba o to, by klientka została odpowiednio poinstruowana, jak ma się zachowywać i co ma robić, by zmaksymalizować trwałość zabiegu. A jest na to kilka sposobów. Aby przedłużanie rzęs dało długotrwałe efekty, a przedłużone rzęsy wytrzymały jak najdłużej w nienaruszonym stanie, należy przede wszystkim jak najrzadziej je malować. O ile jednak zwykły tusz nie powinien im specjalnie zaszkodzić, tak już bardziej specjalistyczny tusz wodoodporny może wyraźnie obniżyć ich trwałość. Kosmetyki niewrażliwe na działanie wody są bowiem bardzo trudne do zmycia. Aby usunąć je z rzęs, często należy mocno je pocierać (niezależnie od tego, jakiego kosmetyku do demakijażu się użyje), co grozi naruszeniem struktury włosków. Przy przedłużonych rzęsach najlepiej więc zrezygnować z korzystania z wodoodpornych kosmetyków do makijażu.

Warto też wspomnieć, że o ile przedłużanie rzęs zostanie prawidłowo przeprowadzone, rzęsy będą w stu procentach odporne na inne działania i czynności. Spokojnie można w nich uprawiać każdą dyscyplinę sportową. Można się pocić, korzystać z sauny i pływać w basenie. Paniom z przedłużonymi rzęsami wolno też normalnie wykonywać makijaż. Muszą one uważać tylko i wyłącznie na wodoodporne tusze do rzęs.

Przeczytaj więcej na monalisa.com.pl

Redakcja orbitek.pl