Jak pozbyć się niedoskonałości?

Cera trądzikowa bardzo często jest powodem licznych kompleksów. Jeżeli dosłownie każdego dnia dostrzegasz na swojej twarzy kolejne pryszcze, zaskórniki i inne niedoskonałości, nic dziwnego w tym, że nie czujesz się z tym dobrze i chciałabyś raz na zawsze pozbyć się tego uciążliwego problemu. Niby jest wiele sposobów na to, jak pozbyć się niedoskonałości, ale tylko połączenie ich wszystkich zapewni ci trwałe i dostatecznie dobre rezultaty. Nie możesz koncentrować się chociażby wyłącznie na samej pielęgnacji. Ona bez dobrej diety nie zniweluje głównej przyczyny problemu.

Zacznij od odpowiedniej pielęgnacji

Najpierw spróbuj więc zadziałać na własną rękę. Oczywiście jeśli okaże się, że problem jest znacznie poważniejszy, niż ci się to wydawało na początku, wtedy będziesz mogła zgłosić się do specjalisty, by to on dopasował do ciebie odpowiednie środki farmakologiczne. Być może jednak nie będzie to konieczne. Jeżeli tylko przyjrzysz się swojej codziennej pielęgnacji, najprawdopodobniej szybko dostrzeżesz, jakie błędy do tej pory popełniałaś i które z nich mogły spowodować ogromny wysyp niedoskonałości na twarzy. Czy aby na pewno zawsze pamiętasz o dokładnym zmyciu makijażu? Jest to zdecydowanie najważniejszy etap pielęgnacji, bez którego nie wolno ci nigdy udać się do łóżka. A najlepiej by było, gdybyś od razu po powrocie z pracy lub szkoły usuwała warstwę kolorowych kosmetyków, które tylko zatykają pory i skórę, nie pozwalając jej oddychać.

Uważaj na to, co jesz

Dieta też jest jednak bardzo ważna. Nie możesz oczyszczać skóry wyłącznie od zewnątrz, bo w taki sposób tylko pozornie poprawisz jej wygląd, a na jej powierzchni prędzej czy później i tak pojawią się nowe wypryski. Przede wszystkim pamiętaj o wypijaniu optymalnej ilości wody. Każdego dnia spożyj przynajmniej dwa litry tego czystego płynu, od czasu do czasu zastępując go herbatką z pokrzywy, która wykazuje się działaniem moczopędnym. Unikaj natomiast produktów mocno przetworzonych. Ogranicz cukier do minimum i raczej nie pozwalaj sobie na co dzień na jedzenie kupnych ciasteczek, batoników czy czekoladek. W twojej diecie powinny natomiast zagościć świeże warzywa, owoce, a także pełnoziarniste pieczywo i orzechy. Są to fantastyczne źródła zróżnicowanych witamin i minerałów, dzięki którym twoja skóra odżyje i będzie prezentować się dużo lepiej.

Teraz już wiesz, jak pozbyć się niedoskonałości, dlatego połącz dopasowaną do cery pielęgnację ze zdrową dietą, a pierwsze efekty pojawią się bardzo szybko. A gdy już twój wygląd ulegnie poprawie, nareszcie odzyskasz dawną pewność siebie.

Redakcja orbitek.pl