Jak przedłużyć trwałość pomadki?

O dziwo makijaż ust bywa znacznie bardziej problematyczny od makijażu oczu. Niby wykonujesz go codziennie i robisz to z pomocą produktów o wysokiej jakości, ale jednak twoje szminki i pomadki potrafią zetrzeć się w ciągu paru minut, gdy tylko czegoś się napijesz lub coś zjesz. Zamiast więc szukać nowych kosmetyków, lepiej dowiedz się, jak przedłużyć trwałość pomadki. A jest na to kilka sposobów.

Pielęgnacja ust to podstawa

Jeśli chcesz, by twoje usta wyglądały pięknie po naniesieniu na nie pomadki, powinnaś regularnie je pielęgnować, zamiast koncentrować się wyłącznie na samym makijażu. Zadbaj o swoje wargi. Czy pamiętasz, o tym, by regularnie złuszczać występujący na nich naskórek? Najprawdopodobniej nie, podczas gdy peeling ust należy przeprowadzać przynajmniej raz w tygodniu, czyli z dokładnie taką samą częstotliwością co peeling całego ciała. Na co dzień używaj też nawilżających pomadek.

Smaruj nimi usta zawsze przed wyjściem z domu i gdy tylko poczujesz, że skóra na nich robi się sucha lub spierzchnięta. Na noc możesz natomiast pokryć je grubszą warstwą zwykłej wazeliny, która zadziała na nie od wewnątrz i dogłębnie je odżywi oraz zregeneruje. Istnieje też jeden praktyczny sposób na błyskawiczną poprawę stanu ust przed wykonaniem makijażu. Jeżeli chcesz wygładzić ich powierzchnię, po prostu wymasuj je miękką szczoteczką do zębów.

Przedłużenie trwałości pomadki na ustach

A jak przedłużyć trwałość pomadki, gdy ta zagości już na ustach? Tutaj przydatny okaże się zwykły puder. Musi to być jednak puder sypki, dlatego koniecznie zainwestuj w taki kosmetyk, jeżeli wciąż go nie masz. Zaaplikuj jego niewielką ilość na pędzelek i zacznij nim delikatnie potrząsać tuż przy ustach. Wydobywający się z pudru pyłek osadzi się na wargach, dzięki czemu zostaną one skutecznie utrwalone, a znajdująca się na nich szminka utrzyma się na nich znacznie dłużej. Możesz także wykorzystać tutaj jeszcze jeden trik. Makijaż rozpoczynaj od pomalowania ust i dopiero potem przechodź do wsmarowywania w skórę podkładu, koncentrując się na tym, by jak najdokładniej otoczyć nim usta. Dzięki tej metodzie pomadka nie będzie rozjeżdżać się poza granice warg. Przez cały dzień będzie wyglądać idealnie i estetycznie.

Jeżeli jednak wyżej wymienione metody jakoś tak nie przekonują cię do siebie i nie wierzysz w nich wysoką skuteczność bądź specjalne działanie, możesz jeszcze sięgnąć po drogeryjne preparaty przeznaczone do przedłużania trwałości szminek i pomadek. Na ogół mają one formę balsamów w kremie. Niektóre z nich nakładasz na czyste usta, inne bezpośrednio na szminkę.

Redakcja orbitek.pl