Seks po 40 – czy to musi być problem?

Wydaje Ci się, że najlepszy Twój czas pod względem seksu już dawno przeminął, bo stuknęła Ci czterdziestka? Dokucza Ci brak ochoty na współżycie, co może się wydawać dziwne, biorąc pod uwagę atrakcyjną partnerkę i brak fizycznych dolegliwości? Poznaj swój problem i postaraj się go zrozumieć, a na pewno uda Ci się go zwalczyć!

Dlaczego po 40-tce spada chęć na seks?

Problemy w łóżku u mężczyzn często wiążą się z trudnością utrzymania członka w stanie erekcji przez długi czas — wystarczający do zadowolenia partnerki. Warto zastanowić się nad przyczynami tego stanu rzeczy, ponieważ seks jest bardzo ważną rzeczą w życiu nie tylko większości mężczyzn, ale również par. Jeśli problemem nie jest atrakcyjność partnerki czy pociąg fizyczny do niej ani nuda w łóżku, warto pomyśleć o innych czynnikach. Panowie po 40-tce to już mężczyźni dojrzali, skupieni w tym okresie swojego życia głównie na karierze oraz rodzinie. To dla nich bardzo intensywny czas rozwoju, awansów, odpowiedzialności za utrzymanie rodziny, co wiąże się z dużą presją i stresem — a to bardzo ważny powód trudności ze wzwodem.

Jakie są jeszcze przyczyny braku ochoty na seks?

Czasem jednak brak ochoty na seks nie wynika ze sfery psychicznej ani z nadmiaru pracy. Problemy z erekcją biorą się często z nieprawidłowego stylu życia prowadzonego przez wiele lat. Chodzi głównie o układ krążenia. Gdy funkcjonuje on na gorszym poziomie, naczynia krwionośne w prąciu są niedostatecznie zaopatrywane w tlen i składniki odżywcze, ale przede wszystkim niewłaściwie wypełnione krwią — a to właśnie ciała jamiste prącia wypełnione krwią są przejawem zdrowej, pełnej erekcji. Problemy z seksem mogą być więc skutkiem niewłaściwej diety podwyższającej poziom cholesterolu i trójglicerydów, używek, chorób serca, cukrzycy.

Jak poradzić sobie z kłopotami z erekcją?

Bardzo ważne w kłopotach z erekcją jest znalezienie prawdziwej ich przyczyny. Jeśli wykluczyć można kłopoty w związku czy brak zainteresowania partnerką, a także złe odżywianie czy brak aktywności fizycznej, w grę wchodzi przeważnie stres i przepracowanie. Jeśli masz spokojną, stabilną pracę, która nie generuje u Ciebie stresów oraz nie masz problemów w związku, czy trudności z nawiązywaniem relacji damsko-męskich, zazwyczaj problemem jest niewłaściwa, zbyt mocno przetworzona dieta, brak aktywności fizycznej na co dzień, alkohol i papierosy, a może nawet narkotyki. Doraźnie można zastosować lek na potencję w postaci tabletek, które rozszerzają naczynia krwionośne i pomagają w ukrwieniu członka oraz utrzymaniu stanu erekcji na dłużej. Jeśli jednak problem z erekcją będzie się utrzymywał, warto spróbować zdrowszej diety, sportu czy technik relaksacyjnych, a nawet udać się po pomoc do seksuologa, który z pewnością pomoże dotrzeć do sedna problemu i rozwiązać go.

Przypisy: https://www.medonet.pl/seks/problemy-z-seksem,wzwod—jakie-sa-powody-braku-erekcji-,artykul,1734947.html,

https://dimedic.eu/pl/wiedza/problemy-z-erekcja-po-40-tce-przyczyny-objawy-leczenie

Artykuł sponsorowany

Redakcja orbitek.pl