Spokojne życie każdego dnia

0
152

Codziennie pędzimy. Nie mamy czasu na odpoczynek, a jak już nam się uda wykroić chwilę wolnego w ciągu dnia to łapiemy za telefon i bezwiednie oglądamy wyświetlane obrazki w social media, głupkowate filmiki lub włączamy telewizor i odpalamy serial na topie. Naszemu dniowi często brakuje doby: budzik na 6, szybkie śniadanie i przygotowanie dzieci do przedszkola lub szkoły, wyjazd do pracy, odstanie swojego w korku i już jesteśmy zdenerwowani zanim jeszcze dotrzemy do biura. A to dopiero początek dnia.

Czy w pierwszej chwili, w której poczujemy się zdenerwowani, mamy swoje sposoby na stres?


Uspokajające herbatki i preparaty dostępne bez recepty wydaje mi się, że mają jedynie efekt placebo. Nie zaszkodzą, ale też niewiele pomogą. Jeśli już naprawdę mamy poważne problemy ze stresem, warto udać się do specjalisty, który odpowiednio dobierze lek i przy dłuższym stosowaniu pozwoli nam się wyciszyć. Lepiej jednak nie doprowadzić do takiej sytuacji tylko od razu zacząć działać, gdy widzimy, że nagle częściej denerwujemy się na członków naszej rodziny czy przyjaciół i sami czujemy się ze sobą źle. Domowe sposoby na stres powinniśmy jak najszybciej wdrożyć w naszą codzienną rutynę.

Sen to ważny element spokoju ducha


Zacznijmy od odpowiedniego przygotowania do snu. Lekka kolacja, relaksujący prysznic lub od czasu do czasu pachnąca kąpiel w wannie pełnej piany, lekkie przyciemnienie pomieszczenia, w którym się znajdujemy. Po kąpieli odłóżmy już wszystkie urządzenia mobilne, wyłączmy telewizor i połóżmy się wygodnie w sypialni. Przed snem rozluźnijmy po kolei poszczególne części ciała i zadbajmy o odpowiednią temperaturę wokół nas. Rano wstańmy wcześniej, przy porannej toalecie zróbmy pobudzający do działania masaż twarzy i użyjmy ulubionych perfum. Ruszmy do pracy z pozytywnym nastawieniem, uśmiechajmy się do mijanych przechodniów i kierowców, a jeśli ktoś nas wyprowadzi z równowagi to weźmy głęboki oddech i skupmy myśli na czymś innym.

W pracy pozwólmy sobie na chwilę odpoczynku od monitora i wypijmy kawę z dobrym kolegą. W tym wszystkim pamiętajmy i skupmy się na sobie, ważne jest nasze zadowolenie, samopoczucie i zdrowie.
Przy chronicznym zmęczeniu i zestresowaniu warto pomyśleć o dłuższym urlopie. Zmiana miejsca pozwoli nam zapomnieć o codziennej rutynie i spojrzeć pozytywnie na otaczający nas świat. Wyśpijmy się, spędźmy czas z drugą połówką, podziwiajmy piękne widoki i zabytki. Dzielmy się swoimi sposobami na stres i zmęczenie z najbliższymi, a dzięki temu będzie nam się razem lepiej żyło i współpracowało.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here