Woda a odchudzanie

Każdy powinien już wiedzieć, jak ważne dla zachowania zdrowia i optymalnej sylwetki jest spożywanie odpowiedniej ilości wody. Pewnie zdajesz sobie z tego sprawę, a jednak nieraz zdarza ci się o tym zapomnieć. Wydaje ci się, że twoja dieta odchudzająca obfituje w płyny, jednakże gdybyś pewnego dnia je wszystkie podliczył, najprawdopodobniej okazałoby się, że łącznie ich ilość nie przekracza nawet jednego litra. A to zdecydowanie za mało! Zwłaszcza jeśli rozpocząłeś odchudzanie i zależy ci na utracie wagi. Woda pomoże ci chudnąć zdecydowanie szybciej. Musisz tylko zacząć ją pić i utrzymać ten nowy zdrowy nawyk.

Z kilku ważnych powodów powinieneś wyrobić sobie nawyk regularnego sięgania po wodę (najlepiej tę mineralną). Pierwszym z nich jest to, że organizm często myli uczucie głodu z uczuciem pragnienia. Sięgasz po małą i kaloryczną przekąskę, bo odczuwasz pustość w żołądku, podczas gdy tak naprawdę chce ci się pić, tylko nie masz o tym pojęcia. Następnym razem spróbuj zaspokoić „głód” szklanką wody. Może się okazać, że tak naprawdę chciało ci się pić. Zastosuj ten trik i sprawdź sam, jak on na ciebie działa.

Woda jest też idealnym narzędziem do zapełniania żołądka między posiłkami. Jeżeli twoja dieta odchudzająca będzie się z niej składać, twoje posiłki staną się automatycznie mniejsze, bo szybciej będziesz się nimi nasycać. Żołądek zaczniesz wypełniać bezkalorycznym płynem. Twój apetyt na pewno wtedy będzie nieco mniejszy. A jedząc mniej, szybciej chudniesz – tak, to może być takie proste.

Przeczytaj więcej na willa-koala.pl

Redakcja orbitek.pl