Dlaczego warto postawić na minimalistyczną szafę?

Chyba większość kobiet ma czasem uczucie, że nie ma się w co ubrać, chociaż ich szafa jest wypełniona po brzegi różnymi ubraniami. Niestety wiele z nich po prostu zajmuje tylko miejsce, podczas gdy przez większość czasu nosimy głównie kilka rzeczy. Jak temu zaradzić i jakie ciuchy kupować, aby zawsze mieć co na siebie włożyć i czuć się dobrze w swoich ubraniach?

Im mniej, tym lepiej

Wbrew pozorom duża ilość ubrań wcale nie pomaga w osiągnięciu dobrego stylu. Zamiast tego wprowadza chaos i frustrację, kiedy nie jesteśmy w stanie stworzyć z nich konkretnego zestawu. Rozwiązaniem, które ułatwi nam codzienny dobór ubrań i sprawi, że będziemy czuć się świetnie w swoich ciuchach, może być minimalizm w szafie.

Aby nie tracić czasu na codzienne zastanawianie się co na siebie włożyć, warto poświęcić trochę czasu na dobre zorganizowanie szafy. Jak to zrobić? Przede wszystkim zastanowić się, w czym czujemy się najlepiej i zacząć robić zakupy z głową. Zrezygnujmy z niedrogich ciuszków, kupowanych tylko dlatego, ze była promocja, a coś nam wpadło w oko. Takie zakupy rzadko kiedy są dobrze przemyślane i najczęściej kończą się przyniesieniem do domu rzeczy, które do niczego innego nie pasują.

Jak kupować ubrania?

Dobrze jest kupować ubrania lepszej jakości, wykonane z dobrych i solidnych materiałów, które nie tylko posłużą na dłużej, ale też wyglądają, znacznie szlachetniej i bardziej elegancko. Nie każdego stać, na to, żeby ubierać się w najlepszych butikach czy wybierać znane marki, ale bardzo często dobre jakościowo ubrania w idealnym stanie można znaleźć w sklepach z używana odzieżą i kupić dosłownie za grosze.

Aby minimalistyczna szafa spełniła swoje zadanie, warto postawić na klasyczne kroje i neutralne kolory. Nasze ubrania powinny być dobrane w taki sposób, aby pasowały do siebie i dawały możliwości tworzenia różnorodnych zestawów w oparciu o tę sama bazę.

Każdy powinien sam ustalić jakie ubrania powinny wchodzić w skład takiej bazy, ponieważ nie ma uniwersalnych rozwiązań i wbrew temu co mówią liczne poradniki o modzie, nie każdy będzie potrzebować białej koszuli i małej czarnej. Warto wziąć pod uwagę także nasz styl życia. Innych ubrań potrzebuje studentka, a innych bizneswomen czy zajmująca się domem mama.

Niewielka ilość dobrych jakościowo ubrań sprawi, że nasza garderoba będzie przejrzysta i dużo łatwiej będzie zadbać o to co się ma oraz wymyślać różne kreatywne kombinacje. W tym przypadku mniej znaczy więcej. Minimalistyczna szafa daje wiele satysfakcji i pomaga wyostrzyć styl, który staje się dzięki temu bardziej wyrazisty i rozpoznawalny.

Redakcja orbitek.pl