Laseroterapia i jej zastosowanie w stomatologii

Piękny i zdrowy uśmiech to marzenie każdego. Niestety, nie wszyscy zostali obdarzeni przez naturę równymi perełkami. U wielu osób stan uzębienia pozostawia wiele do życzenia. Leczenie stomatologiczne krzywego zgryzu czy wybielanie zębów jest dość kosztowne. Jeśli ktoś decyduje się na prywatne leczenie w tym zakresie, warto aby zgłosił się do jak najbardziej doświadczonego gabinetu. Najlepiej o opinię zapytać znajomych, którzy wyleczyli swoje zęby. Coraz więcej dentystów regularnie poszerza swoją wiedzę w zakresie zawodu jaki wykonują. Stomatologia jest bowiem tak dynamiczną dziedziną, że każdy szanujący się dentysta, powinien być na czasie z obowiązującymi nowinkami w sztuce leczenia zębów.

Laseroterapia – jak to wygląda?

W ostatnich latach w medycynie oraz innych dziedzinach nauki, coraz to bardziej popularna staje się laseroterapia W stomatologii jest to rozwiązanie, które nie jest jeszcze tak powszechnie wykorzystywane. Mimo, iż wykorzystywanie laseru w medycynie było popularne już w latach siedemdziesiątych, w Polsce nadal niezbyt wielu dentystów wprowadza do swojego gabinetu to unowocześnienie. Dzieje się tak głównie dlatego, iż laseroterapia w stomatologii wiąże się z wysokimi inwestycjami. Nie chodzi tu tylko o specjalistyczny sprzęt, ale również o odbycie kosztownych szkoleń.

Skąd wzięła się laseroterapia?

Rozwiązanie to trafiło do Polski ze Stanów, dlatego najlepiej jeśli takie szkolenia uzyska się bezpośrednio u źródła. W Polsce znaleźć można akademie, które mają licencję na prowadzenie szkoleń zgodnie z amerykańskimi standardami. Również prowadzą one szkolenia z zakresu jakim jest laseroterapia w stomatologii. Gabinet, który zdecyduje się na wprowadzenie laseroterapii do swojej, z pewnością podwyższy jakość swoich usług i zyska przewagę nad gabinetami konkurującymi. To z pewnością wielka zachęta dla każdego lekarza tej dziedziny.

Po wprowadzeniu do oferty swojego gabinetu tego rodzaju leczenia, można liczyć się ze zwiększeniem kolejek. Dla pacjentów bowiem bardzo często rozwiązania z wykorzystaniem laseru, kojarzą się z nieinwazyjną i bezbolesną metodą leczenia. Jest w tym oczywiście ziarenko prawdy. Niestety, laseroterapia w stomatologii nie może być wykonana w każdym przypadku. Nie zastąpi dogłębnego leczenia kanałowego. Laseroterapia w stomatologii najczęściej stosowana jest przy zabiegach typu usuwanie opryszczek, łagodzenie krwawienia i bolesności występujących po innych zabiegach. Wykorzystuje się ją częściowo również w leczeniu próchnicy, przy zabiegach z zakresu chirurgii szczękowej a także podczas zakładania implantów.

Redakcja orbitek.pl