Strona główna
Zdrowie
Tutaj jesteś

Rodzaje soczewek kontaktowych – poznaj je wszystkie

22 kwietnia 2022


Soczewki kontaktowe jednodniowe to jedna z wielu propozycji, jakie oferuje pacjentom branża optyczna. Produkt ten można dopasować do wady wzroku, stylu życia oraz indywidualnych potrzeb. Dlatego też wyróżnia się kilka rodzajów soczewek kontaktowych. Poznaj je wszystkie i wybierz najlepszy model dla siebie.

Soczewki kontaktowe – jednodniowe i dwutygodniowe

Soczewki kontaktowe jednodniowe to produkt, który nie wymaga specjalnego czyszczenia oraz odpowiedniego przechowywania. Każda soczewka zamknięta jest w pojedynczym opakowaniu, które wypełnia odpowiedni płyn. Pozwala to zachować pożądane właściwości produktu przez długi czas. Po jego otwarciu soczewka jest gotowa do założenia. Natomiast pod koniec dnia soczewkę należy zdjąć i wyrzucić. Produkt ten charakteryzuje wysoki poziom higieny i komfortu, jeśli chodzi o użytkowanie. Codziennie korzysta się z nowej, świeżej pary soczewek.

Kolejną propozycją są soczewki kontaktowe dwutygodniowe, które przeznaczone są do wielokrotnego użytku. Typ ten należy wyczyścić po zdjęciu, aby umieść je w wymytym pojemniku z płynem na koniec każdego dnia. Jak sama nazwa wskazuje, model ten można stosować przez dwa tygodnie. Następnie należy sięgnąć po nową parę soczewek. Typ ten z pewnością przypadnie do gustu osobom, które nie chcą korzystać z produktów jednorazowych. Niemniej użytkowanie soczewek kontaktowych dwutygodniowych wymaga większej uwagi i higieny ze strony pacjenta.

Soczewki kontaktowe, a wada wzroku

Soczewki kontaktowe jednodniowe i pozostałe modele można stosować do korekcji wielu wad wzroku. Produkt ten doskonale sprawdzi się w przypadku krótkowzroczności, dalekowzroczności i astygmatyzmu, które dość powszechnie występują w polskiej populacji. Ciekawą propozycją są również soczewki kontaktowe dla osób po czterdziestym roku życia, które mogą wymagać korekcji wady wzroku zwanej prezbiopią.

Warto zauważyć, że soczewki kontaktowe musi dobrać profesjonalista z dziedziny optyki lub okulistyki. Zapewni to wysoki komfort widzenia, mianowicie ostry obraz. Dopasowanie korekcji wzroku poprzedza badanie wzroku, które pozwala określić problemy zdrowotne w obrębie narządu wzroku. Badanie to warto wykonywać regularnie w każdym wieku, ponieważ prawidłowe widzenie jest niezwykle ważnym elementem życia każdego z nas.

Atuty soczewek kontaktowych, które musisz znać!

Soczewki kontaktowe marki acuvue.pl to wysokiej jakości produkt, który wyróżnia innowacyjna produkcja i stosowanie najnowocześniejszych materiałów. Acuvue to marka, która posiada ponad trzydziestoletnie doświadczenie. Charakteryzuje się również wysokim poziomem zorientowania, jeśli chodzi o potrzeby pacjentów wymagających korekcji wzroku. Pozwala to uzyskać soczewki kontaktowe, które są wygodne i idealnie dopasowane do oczu.

Nowoczesne soczewki kontaktowe posiadają wiele atutów. To przede wszystkim jakość materiałów wykorzystywanych do ich produkcji. Dzięki temu soczewki charakteryzuje odpowiednia elastyczność, jak i komfort noszenia. Zapewniają one także ochronę przeciwsłoneczną i mogą być dopasowane do potrzeb oczu wrażliwych.

Antykoncepcja awaryjna

Redakcja orbitek.pl

Jesteśmy grupą specjalistów z różnych dziedzin. Dzielimy się doświadczeniem, poradami, wiedzą i ciekawostkami dotyczącymi wielu różnorodnych tematów. Najbardziej interesuje nas lifestyle, moda, zdrowie i uroda, toteż artykuły na naszym blogu są związane przede wszystkim z tymi dziedzinami.

MOŻE CIĘ RÓWNIEŻ ZAINTERESOWAĆ

stan zdrowia jamy ustnej
Antykoncepcja awaryjna
Metody usuwania zębów

Jesteś zainteresowany reklamą?