Strona główna
Lifestyle
Tutaj jesteś

Treningi dobre dla początkujących i doświadczonych – co warto wybrać?

20 stycznia 2023 Treningi dobre dla początkujących


Dobór odpowiedniego treningu dla osób początkujących i mających już większe doświadczenie i lepszą kondycję ma bardzo duże znaczenie. Jak poziom zaawansowania wpływa na trening? Jakie treningi mogą sprawdzić się zarówno u osób dopiero rozpoczynających swoje ćwiczenia, jak i u tych ćwiczących już od dawna?

Czy poziom zaawansowania ma wpływ na trening?

Tak, poziom zaawansowania może mieć wpływ na trening. Poziom danej osoby może wpływać na intensywność, czas trwania i rodzaj ćwiczeń, które są dla niej odpowiednie, co ma także przełożenie na cele, które może ona sobie wyznaczyć.

Na przykład początkująca osoba może zacząć od lżejszych i prostszych ćwiczeń, podczas gdy zaawansowany entuzjasta fitnessu może używać cięższych ciężarów i wykonywać bardziej wymagające treningi. Zaawansowany sportowiec może również korzystać z dłuższych sesji treningowych, podczas gdy początkujący będzie zwykle potrzebować krótszych, mniej intensywnych treningów.

Podczas przygotowywania właściwego programu treningowego ważne jest zatem, aby wziąć pod uwagę poziom zaawansowania danej osoby, a także upewnić się, że może ona wykonywać ćwiczenia bezpiecznie i skutecznie, by dzięki temu osiągnęła ona swoje cele fitness. 

Wykwalifikowany trener personalny może wtedy ocenić poziom zaawansowania danej osoby i stworzyć dla niej indywidualny plan treningowy, który będzie odpowiadał jej indywidualnym możliwościom i celom.

Jakie treningi sprawdzą się niezależnie od poziomu zaawansowania?

Oto kilka rodzajów ćwiczeń, które są odpowiednie dla osób na każdym poziomie sprawności, niezależnie od stopnia zaawansowania:

  • Ćwiczenia z ciężarem własnego ciała – przysiady, wypady, pompki i deski to przykłady ćwiczeń wykorzystujące ciężar ciała, które można łatwo modyfikować, aby dopasować je do różnych poziomów sprawności.
  • Ćwiczenia cardio – bieganie, jazda na rowerze, pływanie i skakanie na skakance to przykłady ćwiczeń typu cardio, które można wykonywać z różną intensywnością, co także pozwala na dobranie ich do zaawansowania.
  • Trening EMS – ten typ treningu wykorzystuje elektrostymulację mięśniową, czyli w skrócie EMS. Nie jest on wymagający, a przy tym można dopasować go do wielu celów treningowych.
  • Trening oporowy – prowadzony przykładowo przy użyciu taśm oporowych, hantli może być bardzo skutecznym sposobem na rozbudowanie mięśni i podniesienie siły.
  • Joga – wykorzystuje szeroką gamę pozycji, które można dostosować do różnych poziomów sprawności, od początkujących do zaawansowanych.
  • Pilates – ten rodzaj aktywności skupia się na poprawie postawy i mięśni brzucha, co czyni go świetną opcją dla osób na każdym poziomie sprawności.

Chcesz zapisać się na trening EMS w Krakowie? Obecnie takie zajęcia oferowane są tu wielu studiach fitness. Wybierając trening EMS w sprawdzonym studiu, możesz otrzymać personalne wsparcie trenera i skutecznie dążyć do swoich celów.

Zarejestruj się na swój pierwszy trening EMS Kraków – więcej informacji związanych z tymi treningami możesz znaleźć już teraz pod adresem strony internetowej.

Jak wygląda badanie u proktologa

Redakcja orbitek.pl

Jesteśmy grupą specjalistów z różnych dziedzin. Dzielimy się doświadczeniem, poradami, wiedzą i ciekawostkami dotyczącymi wielu różnorodnych tematów. Najbardziej interesuje nas lifestyle, moda, zdrowie i uroda, toteż artykuły na naszym blogu są związane przede wszystkim z tymi dziedzinami.

MOŻE CIĘ RÓWNIEŻ ZAINTERESOWAĆ

Analiza ryzyka w transporcie leków
Jak wygląda badanie u proktologa
Dzień w SPA -

Jesteś zainteresowany reklamą?