Co wpływa na ból zęba?

Ból zęba bardzo często jest w stanie nas doprowadzić do bezsilności oraz bezradności. Przyczyn, które powodują ból zęba, jest naprawdę wiele. Coraz częściej ludzie bagatelizują różne objawy i nie udają się do stomatologa.

Wizyta u lekarza – kiedy się na nią zdecydować?

Wczesna wizyta u specjalisty jest bardzo ważna, ponieważ dzięki temu, że wcześnie zareagujemy, możemy szybciej wyleczyć danego zęba czy chorobę. Jeśli będziemy żyli na środkach przeciwbólowych i za późno udamy się do lekarza, możemy mieć duże kłopoty. Oprócz tego, że na leczenie zęba może być już za późno, to koszty, jakie możemy wydać, są ogromne. Często nie mamy czasu na mycie zębów przynajmniej dwa razy dziennie. Zalegające jedzenie może sprawić, że ból zęba się nasili.

Zapobiegaj – higiena jamy ustnej

Jeżeli chcemy być pozbawieni jakichkolwiek problemów z jamą ustną, to dbajmy prawidłowo o higienę i oprócz mycia zębów stosujmy nić dentystyczną oraz różnego rodzaju płyny. Próchnica to najczęstsza przyczyna bólu zębów. Ból uaktywnia się najczęściej przez ciepło, zimno oraz podczas szczotkowania zębów. Pozbycie się próchnicy wymaga odwiedzin dentysty. Jeżeli do lekarza udamy się odpowiednio szybko, to samo leczenie powinno obejść się bez żadnych komplikacji. Występowanie próchnicy to częsty problem małych dzieci. Do jakiego stomatologa się udamy, zależy tylko i wyłącznie od nas. Kolejną przyczyną bólu zęba może być wyrzynanie się tak zwanego zęba mądrości.

Ten ból często jest nie do zniesienia, dlatego tutaj również należy udać się do dentysty. Czasami jest tak, że wystarczą środki przeciwbólowe, a sam ząb przestanie boleć już po kilku dniach. W momencie, gdy ząb źle się umiejscowi albo nie wydostanie się na zewnątrz i będzie przeszkadzał w prawidłowym funkcjonowaniu jamy ustnej, może być wówczas potrzebna operacja. Niestety koszt takiej operacji wynosi całkiem sporo, ponieważ wykonują ją chirurg. Sama operacja polega na usunięciu zęba mądrości. Może to brzmieć strasznie, ale dobre znieczulenie sprawi, że prawdopodobnie nic podczas zabiegu nie będziemy czuć. Zapalenie miazgi jest to zapalenie, które może wywołać wielki dyskomfort i ból. Jeżeli środki przeciwbólowe nie zadziałają lub sam ból będzie trwał kilka dni to wizyta u dentysty to podstawa.

Ponadto to zapalenie często powoduje gorączkę. Przyczyny bólu zęba mogą być różne, dlatego pamiętajmy, aby odwiedzać stomatologa regularnie. Dzięki temu możemy wcześniej zareagować i pozbyć się zagrożenia. Stosowanie specjalnych środków przeznaczonych do higieny jamy ustnej, to bardzo ważna czynność. Regularne stosowanie nici dentystycznej oraz płynu do jamy ustnej sprawi, że nasze zęby będą mniej podatne na choroby.

Redakcja orbitek.pl